• Administrátor
  •  

Xiaomi sneakers recenzia

Zde můžete přidávat jen recenze, osobní zkušenosti.
Odpovědět
Gearbest SK/CZ
Global Moderátor
Global Moderátor

Xiaomi sneakers recenzia

Příspěvek od Gearbest SK/CZ » pon 14. kvě 2018 19:10:39

Po dlhšom uvažovaní a dvoch prepásnutých Kupónoch na tieto tenisky v najnižšej cene na Gearbeste v sume 31€ a hlavne vďaka Vašim odporúčaniam som sa rozhodol konečne zaobstarať si tieto výnimočné inteligentné tenisky. A urobil som dobre.

https://imgur.com/a/knVFQxP

Som rád že spoločnosť Xiaomi sa rozhodla investovať aj čo sa týka oblečenia a obuvy, v poslednom čase sa na trh dostali aj tričká, šiltovky, okuliare, ktoré si tak môžeme zaobstarať za naozaj veľmi výhodné ceny vzhľadom na kvalitu produktov.

https://imgur.com/a/JapAgFx

Prvý dojem zo zásielky bol pozitívny. Tenisky objednané cez Belgium Registered prišli opäť bez zastavenia colnicou, tým pádom som ušetril pár minút zasielaním detailov objednávky na colnicu a následne som nemusel kontaktovať podporu s požiadavkou preplatenia zaplateného cla.
Tenisky prišli ako je u Xiaomi produktov známe, v tvrdej kartónové krabici, bezpečné zabalené. Chip bol zabalený v plastovom obale.

https://imgur.com/a/QhWWtAv

Po rozbalení ma hneď zaujal dizajn tenisiek, ktorý sa líši od tunajších hlavne tým, že jazyk je pevne spojený s telom tenisiek, čo bolo v prvom momente prekvapujúce, ale neskôr sa mi toto riešenie pozdávalo viac ako u bežných tenisiek nakoľko to pridáva určitú dávku pevnosti celej obuvy naviac.

Obrázek

Telo tenisiek je tvorené hrubšou podrážkou, ktorá je pevná ale zároveň dostatočne ohybná aj vďaka drážkam a rôznym výstupkom na kopírovanie akéhokoľvek terénu. Problém im nerobí beh, rýchlejšia chôdza ani pokojná prechádzka mestom alebo prírodou. Zvyšok je tvorený plátnenou elastickou látkou, ktorá je veľmi priedušná a zabezpečuje vetranie nohy aj v horúcich letných dňoch. V zadnej časti sa nachádza TPU časť, ktorá zabezpečuje pevné držanie päty na jednom mieste. Vnútro je vystlané priedušnou a anatomicky tvarovanou vložkou ktorá poskytuje pre chodidlá nevídané pohodlie. Celkovo by sa chôdza dala opísať ako prechádzka na obláčiku. Pohodlnejšie tenisky som doteraz nemal, a to som prešiel značkami ako Adidas, Umbro, Nike atď. A ďalšia voľba bude opäť Xiaomi..

Obrázek

Srdcom, ale hlavne mozgom tenisiek je Intel Curie 32-bitový inteligentný Chip, ktorý obsahuje 6-osový senzor, akcelerometer a gyroskop. Chip je IP67 Vodeodolný, dá sa vložiť do pravej alebo ľavej topánky. Obsahuje Bluetooth 4.0, pomocou ktorého ho spárujete s telefónom. Pomocou aplikácie MI Fit, ktorá funguje aj s náramkom Mi Band 2 a ostatnými zariadeniami od Xiaomi tak môžete vidieť prejdené kroky, celkovú vzdialenosť a spálené kalórie. Zobrazený je aj presný čas pohybu. Chip je napájaný plochou batériou CR2032, ktorú po životnosti jednoducho vymeníte.

Obrázek

Tenisky som používal cca mesiac, za tú dobu som prešiel podľa aplikácie 45.5km. Tenisky sú stále ako nové, nevidno na nich žiadne poškodenie, po umytí sú stále ako v deň keď došli. Na čiernej variante je po dlhšom používaní a hlavne po chôdzi v prírode a po poľných cestách vidieť prach, čiže ak sa pohybujete v takomto prostredí je potrebné ich častejšie umývať. Podrážka je takisto biela, na teniskách pre ženy je podrážka čiernej farby, čo by ma zrejme potešilo viac.

Obrázek

Na záver ešte dodám že tieto tenisky sú naozaj skvelým dizajnovým ako aj funkčným počinom, chodí sa v nich vynikajúco, a platí to čo aj pri ostatných produktoch Xiaomi, ak ich raz vyskúšate, presedlať na inú značku bude naozaj ťažké. Vzbudzujú všeobecnú zvedavosť, pár priateľov sa ma priamo opýtalo čo za super tenisky mám a kde sa dajú objednať. Navyše sú veľmi pohodlné, obuť a vyzuť sa dajú aj bez rozviazovania šnúrok, čo mne osobne veľmi vyhovuje. Kto nad nimi premýšľa naozaj odporúčam, mojou ďalšou voľbou budú rovnaké tenisky v modrej farbe.
Čísla sú dostupné od 39-46, mne presne padlo číslo 43, ktoré používam a kupujem bežne aj u nás. Na výber sú tri farby, čierna, modrá a sivá.

Obrázek

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6595879586

Odpovědět